Jak ubierać dziecko do nosidełka?

Jak ubierać dziecko do nosidełka lub chusty?

 

Istnieje wiele odpowiedzi na pytanie ”Jak ubrać niemowlę na spacer?”. Jeśli jednak używasz chusty lub nosidełka, z pewnością będziesz potrzebować o jedną warstwę odzieży mniej niż w przypadku wózka. Główka i nóżki muszą być dobrze ogrzane, ponieważ niemowlęta tracą większość swojego ciepła przez głowę i ich małe stópki szybko marzną. Stopy, w przeciwieństwie do rąk, znajdują się poza nosidełkiem i muszą być chronione przed zimnem za pomocą skarpetek lub rajstopek i ciepłych bucików.

Warto pamiętać, aby ubierać dziecko w zależności od pory roku. Nie zaleca się też zakładania maluchowi zbyt wielu warstw ubrań. Niemowlę zbyt grubo ubrane szybciej się poci, a przez to jest bardziej narażone na wyziębienie, które może skutkować większą podatnością na infekcje. Ponadto, wskazany jest wybór ubranek o jeden rozmiar większy niż dziecko nosi na co dzień. Tym sposobem maluch zawsze będzie czuł się komfortowo w chuście czy nosidełku.

Co więcej, ogrzewasz dziecko ciepłem swojego ciała. Nie musisz więc ubierać go jak Eskimosa.

 

W CO UBRAĆ NIEMOWLAKA NA SPACER ZIMĄ? 

Chusta tkana czy nosidełko ergonomiczne jest dodatkową warstwą, która otula plecy dziecka. Dlatego niemowlaki wiązane w chuście lub noszone w nosidle trzeba ubierać „słabiej” niż do wózka. W tej sytuacji najlepiej sprawdzają się kombinezony z ciepłych tkanin, takich jak wełna, polar, len. Nie powinny być jednak wykonane ze śliskich materiałów, gdyż mogłyby jedynie utrudnić nam noszenie malucha. Ponadto przyda się czapeczka, skarpetki, rajstopki i ciepłe buciki, które zapewnią odpowiednią ochronę przed zimnem. Ciekawą i stosunkowo prostą alternatywą może być również kurtka do noszenia dziecka, posiadająca specjalną kieszeń, która tworzy przestrzeń dla niemowlaka.

 

 

JAK UBRAĆ NIEMOWLĘ LATEM?

Jeśli kiedykolwiek byłaś w Afryce lub Indiach, wiesz, że również w gorących krajach ludzie noszą swoje dzieci w chustach.

W takiej sytuacji działamy jak termostat wyrównujący temperaturę – nadmiar ciepła jest absorbowany przez nasze ciało. Jeśli nosisz dziecko przodem lub tyłem, zapewniasz mu wystarczająco duży komfort cieplny dzięki ciepłu Twojego ciała. Dlatego warto używać miękkich i lekkich chust do noszenia dzieci, wykonanych z wysokiej jakości bawełny, jak np. chusty Love&Carry.

Jeśli na zewnątrz jest bardzo gorąco, należy sięgnąć po ubranka z domieszką wełny, bawełny lub jedwabiu. Te naturalne tkaniny dobrze wchłaniają pot. W okresie letnim nie należy zapomnieć również o czapeczce. Niemowlęta i małe dzieci nie mogą być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W tej roli dobrze też sprawdzą się nosidełka dla niemowląt z dodatkowym kapturkiem, który ochroni główkę malucha.

I nie zapominaj o złotej zasadzie: W tym okresie Twoje dziecko musi dużo pić, aby uniknąć odwodnienia!

 

 

 JAK UBRAĆ DZIECKO WIOSNĄ I JESIENIĄ?

Przy pogodzie typu zmiennego (wiosna, jesień) warto ubierać niemowlaka warstwowo. Dzięki temu będziemy mogli zdjąć dodatkową warstwę, gdy zrobi się zbyt ciepło lub założyć maluchowi dodatkowe skarpetki czy czapeczkę w przypadku nagłej zmiany pogody.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl